Nasıl Doğal Olarak Düşük Testosteron Artıracak


Nasıl Doğal Olarak Düşük Testosteron ArtıracakTestosteron sadece erkekler tarafından atletik kahramanlık ve erkeklik haklı göstermek için kullanılan bir terimdir; erkek sağlığı'nın çeşitli yönlerini korumak önemli bir hormondur.

Testosteron düzeyleri kemik yoğunluğu, kas gücü ile ilişkili olan ve kütle, sürücü ve hatta yağ dağılımının sex.

Ergenlik döneminde testosteron zirveleri. Diğer taraftan, sağlık yetkilileri testosteron düzeyleri yaklaşık % 1 yılda 30 yaşında sonra azalmaya başlar gösteriyor.

Birçok kişi, özellikle sporcular, sentetik testosteron yaşla ilgili mücadele biçimlerinin ve eksik-ergojenik iyileştirmeler için testosteron seviyesinin açın.

Ancak, doğal testosteron yükseltmek için yolu vardır biliyor muydunuz? Hayatında bazı ayarlamalar yaparak, güçlü savaş azalan testosteron olacaktır.

Testosteron takviyesi almak için burayı tıklayın

Yeterli uyku almak

Yeterli uyku almak sağlıklı hormon düzeyleri optimize etmek için bir yoldur. Uyku yoksunluğu sağlık için tehlikeli olabilir ve Journal of American Medical Association (JAMA) Haziran sayısında yayınlanan bir araştırmaya göre bir hafta boyunca gece daha az beş saat uyudum erkekler özellikle düşük testosteron düzeyleri ne zaman onlar were güçlü-e doğru almak daha deneyimli bir iyi geceler'ın geri kalanı. Havva Van Cauter, doktora, tıp profesörü ve çalışma Direktörü ABD nüfusunun % 15 daha az beş saat bir gece uyku almak söyledi.

Bu yüzden, gece yarısı televizyonu ve düzenli uyku vakti. 7-8 saat uyku idealdir. Ama senin meşgul program tarafından yönetilen Eğer kayıp uyku naps ile telafi etmek deneyin. Unutma, öğleden sonra geç uyuklayan, uyku etkileyebilir.

Östrojen düzeyleri aracılık

That's right, östrojen erkeklerde de bulunur. Aromataz synthase için östrojen testosteron dönüştürmek için sorumlu olduğunu. Neyse ki, çinko Aromataz östrojen testosteron 's dönüşüm azaltılması, engeller.

Çinko eksikliği için risk gruplarının vejetaryenler ve gastrointestinal hastalıklar ile içerir. Günlük düzeylerini sağlıklı erişkinlerde çinko aralığı 8 mg – 40mg. Bazı insanlar bir gün içinde daha fazla tüketebilir ve aşırı uzun vadeli çinko tüketimi karın spazmı ve mide bulantısı neden olabilir sağlık yetkilileri uyarmak.

Turpgillerden sebze karnabahar, lahana ve brokoli gibi indoller içerir. İndoller, vücuttaki zararlı östrojen düzeyleri düzenleyen klinik olarak gösterilir. Yeme sebze sadece zam testosteron ama bir çalışma gösterir yüksek turpgillerden sebze alımını azaltır prostat kanseri ile ilişkili olacak dedi.

Testosteron takviyesi almak için burayı tıklayın

Kilo kaybetmek

Eğer kilolu iseniz, testosteron üretimini sakat iyi bir şans vardır. Obez erkeklerin daha az normal serbest testosteron konsantrasyonları olması muhtemeldir.

Bir çalışmada, araştırmacılar 1,849 erkekler serbest testosteron düzeyleri analiz. Araştırma, obez diyabetik olmayan erkek ve % 50 obez diyabetik erkeklerin % 40 normal aşağıda serbest testosteron konsantrasyonları vardı saptandı. Araştırmacılar remark “ obezite olduğunu muhtemelen en sık içinde erkek. subnormal serbest testosteron konsantrasyonları ile ilişkilendirilen koşulu ”

Eğer kilolu iseniz, bu yüzden, biraz kilo döken. Daha önce sözünü ettiğimiz o sağlıklı turpgillerden sebze yemeye devam et ve hatta biraz et atmak. Protein tokluk artırır ve yemeklerden sonra meze azaltır.

Şeker gitme

Her ne kadar pek çok lezzetli gıdalar bulundu, şeker testosteron düzeyleri için zararlı olabilir. Bir çalışmada çok şeker'in olumsuz etkileri gösterilmiştir: araştırmacılar verdi 74 erkekler 75 gram Saf glikoz şekerli bir çözüm. Alımından sonra tüm test bireylerde testosteron düzeyleri ölçüldü.

Araştırmacılar, ister erkek diyabet ya da değil, vardı ne olursa olsun testosteron kan seviyeleri olarak % 25 azalma keşfetti. Eğitim, insülin sonuçları etkiler değildi, ne de diğer hormonal seviyeleri mi gösterir. Şekerli bir şey snack gereken sağlıklı olun. Şeker yerine getirmek için küçük 5 g karbonhidrat için özlem, denemek müptela 1 çorba kaşığı fıstık ezmesi kereviz için yapışır. Veya şekersiz şekerleme için bak.

Testosteron takviyesi almak için burayı tıklayın

Yeterli D vitamini almak

Çalışmalar D vitamini çevreleyen etkileri artırılması, testosteron ortaya koyuyor. 2011 programları, 83mcg bir artış toplam testosteron düzeyleri, bir yıl boyunca bir gün sonuçlandı D vitamini Yayınlandı bir çalışmada, plasebo için karşılaştırıldı.

Güneş d vitamini en iyi kaynak sunar, ancak dışında hafta içi ışınları yakalamak için zaman ayarlamak için zor olabilir. D vitamini zengin gıdalar yeme yardımcı olacaktır. Bu tür gıdalar, somon, ton balığı, süt ve portakal suyu ekleyin. D vitamini takviyeleri de testosteron düzeylerini artırmak yardımcı olabilir.

Egzersiz

Vücut geliştirme testosteron seviyeleri artar. Testosteron düzeyleri (23 yaşındaki) genç ve yaşlı (63) denekler öncesinde ve direnç eğitimi 12 haftalık çalışma sırasında katılan sonra ölçüldü.

Genç grup büyük artışlar deneyimli olmasına rağmen kan örnekleri toplanan göre her iki grup testosteron düzeyleri artmış. Ayrıca, yüksek testosteron düzeyleri ve egzersiz sinerjik kas boyutunu etkiler.

Bileşik egzersizleri yaparak egzersiz programı en iyi duruma getirme. Bileşik dahil kas lifleri çeşitli kas gruplarının çalışmaları. Dead lift, ağız kavgası ve sıra sıkıştırma egzersizleri içerir. Ayrıca çok daha fazla kuvvet kaslar üzerine yerleştirilen alt reps vasıl ağır ağırlık kaldır.

Testosteron takviyesi almak için burayı tıklayın

Stres yönetme

Birkaç umut verici çalışmalar ve psikolojik stres gösterilen hipotez testosteron olumsuz yönde etkileyebilir. Ama nasıl ve neden stres etkiler testosteron hala incelenmiştir. Bazı yüksek stres kaynaklı kortizol seviyeleri bir nedeni olabilir, ama bu tartışma konusu olduğunu iddia.

Genel Psikiyatri arşivlerinde 1972 yılında yayınlanan bir çalışmada, plazma testosteron düzeyleri alt üst düzey aşamasında erken, stresli bölümünde-düzeyleri ile karşılaştırıldığında çok sırasında subay adayı okulunda kayıtlı genç erkeklerde gösterir.

Başka bir çalışmada erkek denekler (30-55 yaş) acı anksiyete, depresyon ve düşmanlık daha yüksek düzeylerde testosteron düzeyleri analiz. Bu konular daha yüksek psikolojik stres ile daha düşük testosteron düzeyleri did değil konularda daha vardı. İlginçtir, kortizol konsantrasyonları her iki grupta da aynı idi.

Testosteron takviyesi almak için burayı tıklayın